Soczewki, akcesoria - Komed

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Soczewki, akcesoria

Oferta

SOCZEWKA JEDNOOGNISKOWA

Przeznaczeniem soczewek jednoogniskowych jest korygowanie wady wzroku przy aktywności jednego typu. Będą to okulary tylko do czytania (do bliży) albo do codziennego użytkowania (do dali). Osoba z zapotrzebowaniem na tego typu okulary może je nosić cały czas lub zmieniać w miarę potrzeby. Wybór tego typu soczewek zależy od wady wzroku i przeznaczenia zamawianych okularów. Klient ma do wyboru soczewki mineralne (tradycyjne soczewki szklane) lub soczewki organiczne (wykonane z tworzyw sztucznych), które są lekkie, nietłukące i mają doskonałe właściwości optyczne.
Do potencjalnego klienta z zapotrzebowaniem na dwie pary okularów (do dali i do bliży) należy decyzja co do wyboru soczewek okularowych.


SOCZEWKA DWUOGNISKOWA

Soczewki dwuogniskowe przeznaczone są dla osób z zapotrzebowaniem na dwie pary okularów: do dali i do bliży (czytania). W swojej konstrukcji mają one dwa obszary: do dali i jednocześnie do bliży, charakteryzuje je wyraźnie widoczna linia podziału pomiędzy tymi obszarami. U osoby patrzącej przez tego typu soczewki występuje wyraźny przeskok podczas przeniesienia wzroku pomiędzy obszarem dalekim a bliżą.

SOCZEWKA PROGRESYWNA

Soczewki progresywne polecane są osobom potrzebującym dwóch par okularów do dali i do bliży. Charakterystyczną cecha tych soczewek jest płynne przejście pomiędzy obszarem do dali a obszarem do bliży. Nie ma w nich linii podziału pomiędzy bliżą a dalą, występującej w soczewkach dwuogniskowych. Obraz obserwowany przez tego typu soczewki jest naturalny a brak linii podziału wpływa na estetykę i komfort użytkowania.

SOCZEWKA FOTOCHROMOWA

Soczewki fotochromowe/fototropowe ciemnieją przy zwiększającym się natężeniu światła w szczególności w zakresie ultrafioletu. Najintensywniej barwią się one na słońcu, ale nie reagują na sztuczne oświetlenie. Soczewki fotochromowe występują w kolorach: brązowym lub szarym.

SOCZEWKI KONTAKTOWE

Soczewka kontaktowa (niewłaściwie nazywana też szkłem kontaktowym) – soczewka umieszczana bezpośrednio na rogówce oka. Służy do korygowania wad wzroku, pełni funkcje opatrunkowe lub kosmetyczne (np. zmiana koloru oczu).
Za pomocą soczewek kontaktowych koryguje się następujące wady wzroku:

  • krótkowzroczność,

  • nadwzroczność,

  • astygmatyzm,

  • starczowzroczność.


POWŁOKI ANTYREFLEKSYJNE

Powłoki antyrefleksyjne eliminują niepożądane zjawiska odbicia światła od soczewek okularowych co minimalizuje utratę sygnału optycznego, przez co do oka dociera prawie 100% światła.
Zabezpieczają one soczewki okularowe przed możliwością zaparowania i zawilgocenia. Mają też właściwości antystatyczne, co zmniejsza przyczepność pyłu i kurzu. Powłoki antyrefleksyjne zmniejszają możliwość zabrudzenia soczewek substancjami oleistymi i tłustymi, które znajdują się na przykład na skórze palców, jest to efekt oleofobowy powłok antyrefleksyjnych.
Minimalizują odbicie światła podczas jazdy samochodem, czy też podczas pracy przy komputerze, zapewniają lepszy kontrast widzenia. Stosuje się je zarówno do soczewek mineralnych (szklanych), jak też do soczewek organicznych (plastikowych).

OPRAWY OKULAROWE

Są wykonane z tworzywa lub metalu, dla dorosłych, dzieci i młodzieży. W ofercie  szeroka gama kolorów, duży wybór modeli, gwarantowana jakość.


CHUSTECZKI Z MIKROFAZY DO CZYSZCZENIA OKULARÓW

Podczas stosowania tych chusteczek pielęgnacja okularów jest nie tylko łatwiejsza, ale też zabezpiecza delikatne soczewki co wydłuża ich  możliwość użytkowania.
Mikrofaza posiada zdolność wciągania pyłu i innych zanieczyszczeń pomiędzy swoje włókna, jest ona znacząca zwłaszcza przy osadzających się na soczewkach ostrych pyłkach, które zostają wciągnięte pomiędzy włókna i nie rysują powierzchni soczewek. Chusteczki z mikrofazy czyszczą wszystkie rodzaje soczewek okularowych bez ich zarysowania.

FUTERAŁY ( ETUI)

Futerały chronią okulary przed ich zniszczeniem. Zaleca się aby etui było sztywne i wyłożone miękkim materiałem nierysującym powierzchni z zamszowym lub bawełnianym wypełnieniem.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego